tygodnik płocki

sprawdź też:

tygodnik

Arkadiusz Adamkowski

Niedziela, Metanoia - nowi księża-szefowie

Niedziela, Metanoia - nowi księża-szefowie

Autor 3 i 1/3 tomiku poezji i stryjeczny brat czterech polonistek. Nosi okulary. Dzięki temu wygląda poważniej niż się zachowuje... Ks. Tomasz Opaliński został nowym szefem płockiej edycji tygodnika "Niedziela".

Prokuratura postawiła zarzut Marii Oleksy

Maria Oleksy usłyszała od płockiej prokuratury zarzut składania fałszywych zeznań - donosi tygodnik "Wprost" na swojej stronie internetowej.

Skąd wystartują byli premierzy? SLD ma pomysły

Józef Oleksy wystartuje do Sejmu z Siedlec, Leszek Miller - z Płocka a Bartosz Arłukowicz - z Gdyni. Tak najprawdopodobniej będą wyglądały listy SLD w najbliższych wyborach do Sejmu - pisze tygodnik "Wprost".

Ćwiąkalski: Układ płocki mógł być zamieszany w zabójstwo Olewnika

Ćwiąkalski: Układ płocki mógł być zamieszany w zabójstwo Olewnika

Prokuratorzy podejrzewają, że Krzysztof Olenik został porwany ponieważ odmówił współpracy z układem bizensowo-polityczno-policyjnym - pisze "Wprost". Miała to być zemsta na jego rodzinie. Jak poinformował tygodnik, jakiś czas przed porwaniem, Krzysztof Olewnik dostał "propozycję nie

Orlen blisko Lotosu

Według tygodnika do połączenia PKN Orlen z Lotosem miałoby dojść jeszcze w tym roku. Fuzja to pomysł prezesa płockiego koncernu Piotra Kownackiego, bliskiego współpracownika Lecha Kaczyńskiego jeszcze z czasów pracy w NIK. W ubiegłym tygodniu Kownacki ostrzegał, że Orlenowi grozi wrogie przejęcie

Ksiądz ekonomista: Z czego utrzymuje się proboszcz? Wiernych to nie interesuje

Ksiądz ekonomista: Z czego utrzymuje się proboszcz? Wiernych to nie interesuje

i duchownych - mówi w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" ks. Janusz Wiśniewski, doktor ekonomii, proboszcz parafii w Rogozinie w diecezji płockiej. Skąd proboszcz ma pieniądze? "Wiernych to nie interesuje" Zdaniem ks. Wiśniewskiego świadomość dotycząca finansów Kościoła

Prezydenckie faux pas: Jak upamiętnić Jolantę Szymanek-Deresz?

Prezydenckie faux pas: Jak upamiętnić Jolantę Szymanek-Deresz?

mija dokładnie pięć lat od momentu zaprzysiężenia jej na posłankę ziemi płockiej. Iwaniak kontynuuje, że wspólnie z działaczami klubu zapytali najpierw o zgodę "Tygodnik Płocki". Bo przecież biuro posłanki mieściło się w siedzibie pisma. Zgodę uzyskali błyskawicznie. Zaraz potem zwrócili się

Tusk wściekły. Kto karał za "Donald matole"?

Tusk wściekły. Kto karał za "Donald matole"?

był pomysłodawcą akcji z mandatami. Miller nie wiedział i obiecał to sprawdzić - opowiadał "Wprost" jeden z ministrów. Według tygodnika, największą cenę za działanie policji zapłacił jednak wojewoda podlaski Maciej Żywno, który miał być kandydatem PO do Senatu. Kilka dni po ukaraniu kibiców

Nisztor wydaje książkę o aferze taśmowej. "Wierzę, że żyjemy w kraju, w którym nie morduje się dziennikarzy" [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

Nisztor wydaje książkę o aferze taśmowej. "Wierzę, że żyjemy w kraju, w którym nie morduje się dziennikarzy" [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

dziennikarzy, nawet tych, którzy ujawniają patologię w samym sercu grupy rządzącej. - Cześć Piotr, tu sensei. Gratuluję materiału - usłyszałem podczas kolejnej poniedziałkowej rozmowy telefonicznej. Dzwonił sensei Jan, posiadacz 3 dana w karate kyokushinkai, u którego przez kilka lat, jeszcze w Płocku

Co działo się w diecezji płockiej?

pojawiły się informacje o nadużyciach Caritasu wykrytych przez PFRON. Mają one sięgać kwoty co najmniej 1,7 mln zł. W piątkowym oświadczeniu - po zarzutach postawionych w internetowej publikacji tygodnika "Wprost" - ks. Dziadak wyjaśniał, że jako ordynariusz płocki Stanisław Wielgus w kwietniu

Lobby homoseksualne w płockiej diecezji?

Program prowadzony przez Jana Pospieszalskiego poświęcony był sprawie opisanej przez sobotnią "Rzeczpospolitą". Zdaniem księży, do których dotarła gazeta, władze diecezji płockiej, w tym abp Stanisław Wielgus, wiedziały o wykorzystywaniu seksualnym kleryków i o malwersacjach w miejscowym

Sylwestrowe pożegnanie z arcybiskupem

;Tygodnika" pytają współpracowników arcybiskupa, jakim jest człowiekiem. A ci powtarzają: "Ma klasę, jest konkretny i rzeczowy. Ks. Adam Łach, naczelny płockiej Niedzieli : - Gdy trzeba, potrafi uderzyć pięścią w stół. Kanclerz kurii [ks. Kazimierz Ziółkowski]: - Irytuje go ludzka głupota, ale

Umorzono śledztwo w sprawie przetargu na rurociąg PERN

80. i 90., potem m.in. wydawca lewicowego tygodnika "Fakty"). Doniesienie o nieprawidłowościach przy budowie rurociągu złożyła w lipcu do prokuratury w Płocku właścicielka lokalnego tygodnika "NTP". W czerwcu z powodu zarzutów o nieprawidłowości przy wyborze wykonawcy rurociągu

MZRiP, Petrochemia, Orlen. 50 lat minęło

MZRiP, Petrochemia, Orlen. 50 lat minęło

rozwój miasta" Jakuba Chojnackiego, artykuł " Niebezpieczny pożar w Petrochemii" ("Tygodnik Płocki" z 10 lipca 1983 roku), archiwalne artykuły z "Gazety Wyborczej", "Petro-Echa" i "Rzeczpospolitej".

Ostachowicz w zarządzie PKN Orlen. Ministerstwo: Chcemy wykorzystać jego wieloletnie doświadczenie i unikalne kompetencje

Ostachowicz w zarządzie PKN Orlen. Ministerstwo: Chcemy wykorzystać jego wieloletnie doświadczenie i unikalne kompetencje

, upraszczając, miesięczna pensja w wysokości 160-200 tys. zł. Państwo może powołać jednego członka Wszystkich członków zarządu PKN Orlen powołuje i odwołuje rada nadzorcza spółki. W statucie płockiego koncernu istnieje zastrzeżenie, że dopóki w spółce udziały ma Skarb Państwa, jedną osobę do zarządu powołuje i

Kary za molestowanie?

wyłącznie duchowni. Caritas też w prokuraturze Jednocześnie wydział śledczy płockiej prokuratury okręgowej poinformował wczoraj, że podjął czynności sprawdzające w sprawie rzekomego narażenia Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych na straty finansowe. Kilka dni temu tygodnik "

"Matejko" znowu wpadł, tym razem na stuzłotówkach

"Matejko" znowu wpadł, tym razem na stuzłotówkach

powiększające, na wydrukowanych banknotach malował zabezpieczenia. Na przykład złota metaliczna rozetka znajdująca się w lewym rogu w druku wychodziła zawsze brązowa. To ją malował na złoto - wyglądała jak prawdziwa. Tak samo jak znak wodny" - opisywał fałszerską technikę "Matejki" tygodnik "

Liroy, szef narodowców i mnóstwo ludzi z PiS. To ich będziecie oglądać przez najbliższe 4 lata w Parlamencie [WESZLI]

Liroy, szef narodowców i mnóstwo ludzi z PiS. To ich będziecie oglądać przez najbliższe 4 lata w Parlamencie [WESZLI]

jak Ruchowi Palikota pozwolić tym inicjatywom odejść w ciszy i niesławie - przekonywał swojego czasu Winnicki. Kto jeszcze może znaleźć się z list Kukiza? Jedynką w Płocku jest Marek Jakubiak, właściciel Browarów Regionalnych, który produkował Ciechana. O Jakubiaku zrobiło się głośno, gdy

Rosjanie ostatecznie zaczopują ropociąg do Możejek

i Litwę. Koncern Transnieft - monopolista rosyjskich ropociągów - szybko wznowił dostawy rurą do białoruskiej rafinerii w Płocku, ale na Litwę ropa nie dopływa. Możejki sprowadzają ropę tankowcami, co zdaniem litewskiego tygodnika "Veidas" obniża zyski Orlenu bardziej niż opłaty dla

Arcybiskup nie wróci do Płocka

ks. Kazimierz Dziadak. Nie przypuszcza też, aby arcybiskup - nie będąc już ordynariuszem - z powrotem zamieszkał w Płocku. - Tego się po prostu nie praktykuje - dodaje. Jaka przyszłość czeka więc abp. Wielgusa? Na antenie TVN 24 Marek Zając z "Tygodnika Powszechnego" tłumaczył, że

Szukanie nowego metropolity

ujawnić, ile jest wniosków ani czy pochodzą także od hierarchów. Według naszych informacji niektóre wnioski skierowali do komisji właśnie biskupi. Komisja raczej nie zajmie się sprawą nieżyjącego bp. Jerzego Dąbrowskiego, który według tygodnika "Wprost" miał być agentem wywiadu PRL. Co dalej z

Dla przyjaciół "Kapewu"

przyszłych biografów starał się udaremnić sam Jan Twardowski. Konsekwentnie zacierał po sobie ślady. Z jego wspomnień można się dowiedzieć, że każde młodzieńcze wakacje spędzał w Druchowie koło Płocka, w folwarku wuja. Tam miał odkryć mrówki i biedronki. W rzeczywistości w Druchowie był najwyżej cztery razy

"Życie Warszawy" ma nowego właściciela

celem jest wzmocnienie pozycji "ŻW" na rynku warszawskim, nad zmianami będzie czuwał redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Paweł Lisicki. Gazeta będzie się nadal ukazywała jako osobny tytuł, nie zostanie także przerwane wydawanie tygodników, które są dodawane do gazety w piątki w

Coraz mniej pielgrzymów

Z Płocka do Częstochowy maszerowało w latach 80. 7 tys. osób. Jeszcze w 2002 r. było ich 3 tys., tymczasem 6 sierpnia z naszego miasta wyszło niecałe 1,3 tys. Do jednej z najbardziej znanych i obleganych przed laty grup, biało-czerwonej z samego Płocka, zapisało się tak mało osób, że... trzeba ją

Tadeusz Mazowiecki nie żyje. Pierwszy niekomunistyczny premier Polski zmarł w wieku 86 lat

. w Płocku. W czasach PRL działał w środowiskach katolickiej inteligencji i opozycji demokratycznej. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, w latach 1946-1955 był członkiem Stowarzyszenia "PAX". Początkowo działał w grupie tygodnika "Dziś i jutro", wydawanego przez

Tak dla autolustracji abp. Wielgusa

W tym przypadku wziął pod uwagę, że jeszcze przed sakrą biskupią Stanisław Wielgus, były ordynariusz płocki, przez dziewięć lat był rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pełnił więc funkcje publiczną, a to - w rozumieniu obowiązującej ustawy - wystarczający powód, by poddać się

Kto startuje do parlamentu

przyjęła) startuje dziennikarka, właścicielka tygodnika "NTP" i stacji radiowej nadającej pod marką Radio Eska (dawniej Puls) Elżbieta Czeremańska-Gocławska. Ruch Obrony Bezrobotnych wystawił byłego płockiego radnego Mieczysława Modzelewskiego, a SLD - obecnego senatora Zbigniewa Kruszewskiego

500 największych polskich firm

W rankingu tygodnika "Polityka" królują w tym roku firmy sprzedające paliwo i energię. Bezdyskusyjnym numerem jeden na liście jest PKN Orlen z przychodami w wysokości 26,6 mld zł. Na pozycji trzeciej wylądowała Grupa Kapitałowa "Polskie Sieci Elektroenergetyczne" - 17,1 mld zł

Stronniczy przegląd kandydatów do rady miasta

innych. Jan Nycek Nasze Miasto Płock Wieloletni szef "Tygodnika Płockiego". W w numerze z datą 13 grudnia (czyli tym, który wyszedł jeszcze przed ogłoszeniem stanu wojennego) pisał: "(...) znacznej grupie przywódców Solidarności jazda w kierunku odnowionego socjalizmu nie jest po drodze

Gospodarze festiwalu

zainteresowanie. Mamy 150 spotów w MTV, patronat TVP 3, Radiostacji, najważniejszych tygodników i miesięczników związanych z muzyką klubową. Mirosław Milewski prezydent Płocka, sponsor główny - Jesteśmy spadkobiercami Astigmatica, bo robimy festiwal w tym samym klimacie, miejscu, podobnej aranżacji

Jesteśmy bliżsi, gdy rozmawiamy

W tym roku Tydzień jest organizowany pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii św. Marka: "Nawet głuchym przywraca słuch i niemym mowę". Potrwa do 25 stycznia. Nieraz pisaliśmy, że ekumeniczne spotkania zawsze są w Płocku ważnym wydarzeniem. - Już tak jest, że stajemy się bliżsi sobie, gdy coś

Kontrowersje wokół pomnika papieża

powiedzenia, powiedziałem. - A wobec nowych okoliczności? - Wolałbym nie zajmować stanowiska. Z kolei ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", uważa, że Kościół nie miał innego wyjścia: - Uruchomiono procedurę ustawienia pomnika. Odpowiednie urzędy nie potrafią podjąć decyzji

Prymas Glemp: Wierzę arcybiskupowi Wielgusowi

jutrzejszym numerze "Gazety Polskiej". Sam arcybiskup uważa, że informacje tygodnika to zaplanowany atak związany z jakąś mistyfikacją. Jak stwierdził, oskarżenia prawdopodobnie są związane z jego nominacją na biskupa warszawskiego - Przeczytaj wypowiedź arcybiskupa Wielgusa. Komisja powołana przez

Koszmarna wycieczka gimnazjalistów do Zakopanego

- To był prawdziwy koszmar. Nikomu nie życzę, żeby znalazł się w mojej sytuacji - opowiada Anna Biernacka, nauczycielka z gimnazjum w Płońsku i opiekunka dzieci na wycieczce. O ich przykrej przygodzie napisał w czwartek "Tygodnik Podhalański". Na początku tego roku płocki Fiztur wysłał

Mecom negocjuje zakup "Życia Warszawy"

; oraz tytuły tygodników lokalnych (m.in.: "Życie Radomskie", "Życie Garwolina", "Życie Płocka", "Życie Płońska", "Życie Gostynina", "Życie Siedlec" itp.). - W ten sposób chciał ułatwić akceptację transakcji przez urząd antymonopolowy

Lustrowanie biskupa Wielgusa

- A co dziwnego jest w tym, że biskup ma teczkę? - pyta ks. Kazimierz Dziadak, rzecznik prasowy diecezji płockiej, i dla "Gazety" komentuje: - Przecież w PRL-u Służba Bezpieczeństwa zakładała teczkę każdemu, powtarzam - każdemu duchownemu. Najmniejszej sensacji nie ma się co dopatrywać

Białoruś będzie konkurować z Polską o ropociąg Odessa-Brody?

Rurociągiem Odessa - Brody ma popłynąć wysokiej jakości ropa naftowa ze złóż w basenie Morza Kaspijskiego do Europy Zachodniej. O przedłużeniu tej rury do Płocka Polska ciągle rozmawia tylko z Ukrainą, a konkurencja nie śpi. Tranzytem kaspijskiej ropy na Zachód zainteresowała się Białoruś

Zamieszanie w sprawie prezesa PERN Przyjaźń

O prezesie PERN Stanisławie Jakubowskim stało się głośno po publikacjach o wartym ok. 800 mln zł kontrakcie na budowę trzeciej nitki rurociągu naftowego znad granicy z Białorusią do Płocka. Kontrakt na wykonanie tej inwestycji w połowie 2002 r. PERN Przyjaźń przyznał konsorcjum firm Prochem i

Festiwalowe lato było gorące. Bez obaw - temperatura nie spadnie jesienią

zainteresowanie - w końcu, jak napisał jeden z tygodników opinii, "pokolenie Open'era" rośnie w siłę. Sukcesem zakończyły się także te bardziej kameralne wydarzenia, choćby tegoroczny Jarocin - o tyle szczególny, że obchodzący 30-lecie. Ducha dawnych (rewolucyjnych i antysystemowych) czasów udało się

Kulisy tragedii w krakowskim areszcie

tej śmierci ma wyjaśnić, czy nie doszło do błędu lekarskiego - podczas zakładania sondy do sztucznego dokarmiania uszkodzono bowiem opłucną. Sprawę ujawnił "Tygodnik Powszechny". Zapadły już pierwsze decyzje personalne na Montelupich: stanowisko stracił dyrektor aresztu Stanisław Potoczny i

Spokojna starość u łowcy skór

Informację podał w środę rano na swoich stronach internetowych lokalny tygodnik ''Po prostu'', wieczorem materiał o nowym zajęciu S. wyemitował TVN "Uwaga". Zobacz materiał TVN Uwaga Jaki to biznes? "Założyliśmy sobie, że stworzymy miejsce, w którym przebywający

Rywalizacja rosyjskich kompanii naftowych w Europie Środkowej

nie tylko utratą kontroli przez państwo nad PKN-em, ale w dalszej perspektywie przejęciem spółki przez Jukos". Tygodnik "Wprost" w artykule "Rosja kontra Orlen" przedstawia polemiczną wizję wydarzeń. Jeśli do końca kwietnia nie dojdzie do połączenia Orlenu z MOL-em, to polski

Zamożny Płock na podium

To powrót na pozycję z 2006 r. (w ub.r. byliśmy na czwartym miejscu). Jak wyjaśniają urzędnicy z biura prasowego płockiego magistratu, sposób obliczania wskaźników w rankingu nie zmienia się od lat. Najpierw, od wpływających do budżetu dochodów zostają odjęte składki przekazywane przez samorządy w

Orlen chce szukać ropy na Bałtyku i gazu łupkowego

- Zgodnie z długofalową strategią rozwoju w najbliższym czasie będziemy koncentrować uwagę na inwestycjach w sektorach poszukiwania oraz wydobycia - napisał prezes Orlenu. Wśród planów płockiego koncernu jest wydobywanie ropy naftowej z łotewskiej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego oraz

Wybory parlamentarne 2015. Kim są wszyscy senatorzy IX kadencji? [KOMPLETNA LISTA]

. Pracował w Oddziale Banku Pekao SA w Płocku, gdzie zajmował stanowisko specjalisty ds. klientów korporacyjnych, w latach 2002-2006 zastępca dyrektora WORD, w latach 2003-2004 zastępca kierownika Miejskiego Centrum Sportu, w latach 2006-2007 doradca Zarządu Operatora Logistycznego Paliw Płynnych. W 2008 r

Reklama dźwignią wiary

prowadził np. katolicki tygodnik "Gość Niedzielny" , pojawieniem się plakatów zaskoczony był nawet proboszcz parafii w sąsiedztwie której zawisły. Gdy na początku tego roku w Płocku pojawiły się plakaty z hasłem "Poznaj prawdziwą siłę różańca" przedstawiciele Kościoła zalecali

Premier Ukrainy: możemy polegać na Polsce

" dołączonych do tamtego porozumienia. Wydaje się, że nasz entuzjazm był przedwczesny i Pańska ekipa poniosła porażkę. Z informacji, które podał szanowany kijowski tygodnik "Dzerkało Tyżnia" wynika, że zapisy "tajnych protokołów" mogą doprowadzić do tego, że Ukraina straci

[DZIEŃ NA ŻYWO] "Pan się strasznie obawia tych z zewnątrz" - Kaczyński do Lisa

Aleksandra Jankowska, pani Ilona (której pan nie wpuścił przed chwilą). Jest pani Krupka, jest pani Żuraw, jest pani Sylwia z Łodzi... Ługowska (podpowiedzi z sali). Pani Ilona kandyduje w Płocku z 3-4 miejsca - mówi prezes. Lis upiera się, że z Bydgoszczy i nie ma racji. Klejnowska kandyduje z Płocka

Parada kandydatów do PE

, przewodniczący KPEiR UPR Andrzej Nowakowski, nauczyciel z Płocka OKO Andrzej Kowalczyk nauczyciel akademicki z Radomia 6. Łódzkie Ugrupowanie Kandydaci PO

Bandyci zastraszali świadków ws. Krzysztofa Olewnika

rzekomo kompromitujące go dokumenty dotyczące jego życia. Zastraszana była również Iwona K., której udało się rozpoznać jednego z członków bandy odpowiedzialnej za uprowadzenie i morderstwo Olewnika. Do kobiety, pod jej domem w Płocku, podeszło wieczorem dwóch mężczyzn. Udało jej się uciec i schronić w

Poselska rewia mody. Szyk i hipermarket

(Radio ZET), Dorota Gawryluk (TV Biznes) czy Magdalena Hykawy (TVN 24). W kategorii kobiet zwyciężyła płocka posłanka SLD Jolanta Szymanek-Deresz. Z uzasadnienia werdyktu: "Z wzajemnością kocha biel, która podkreśla jej opaleniznę", "zawsze starannie ułożona, bardzo kobieca fryzura"

Subiektywny i wybiórczy przegląd warszawskich kandydatów

przetransferowano do Płocka. By nie prowokować politycznej konkurencji, która mogłaby zarzucić Tuskowi, że jest politycznym spadochroniarzem, kandydaci dostali dyskretne polecenie usunięcia ze swoich haseł odniesień do stolicy. Małgorzata Kidawa-Błońska, nr 2, Dyskretna i niekonfliktowa Ma 50 lat. Mimo że jest

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów