szkoły pielęgniarskie

Elżbieta  Gelert - kandydatka do parlamentu [WYBORY 2015]

Elżbieta Gelert - kandydatka do parlamentu [WYBORY 2015]

Elżbieta Gelert - kandydatka do parlamentu startująca z listy komitetu wyborczego Platforma Obywatelska RP w okręgu wyborczym Elbląg (okręg numer 34).

Dr Stanisław Dekowski

Dr med. Stanisław Dekowski (1874-1931) w latach 1920-31, aż do śmierci, był pierwszym polskim dyrektorem zakładu psychiatrycznego w Świeciu. Dekowski doprowadził świecką placówkę do solidnego poziomu medycznego, samowystarczalności finansowej, rozwijając terapię pracą i inne formy rehabilitacji psychiatrycznej. Dziś przedstawiamy działalność szpitala pod jego dyrekcją

Adam Struzik pożegnał się z Lechem Wałęsą. Przez długi?

Fundacja Instytut Lecha Wałęsy wyprowadza się z willi Narutowicza, którą dzierżawiła od władz Mazowsza. - Rozwiązaliśmy umowę z instytutem. Zalegał nam z czynszem - informują urzędnicy.

Psychiatria w Świeciu: doktor Mieczysław Petelski

. W 1962 r. wybudowano hotel pielęgniarski i utworzono trzyletnią Szkołę Asystentek Pielęgniarskich dla pracujących. W tym samym roku w świetlicy utworzono: salę widowiskową, czytelnię, kawiarnię i radiowęzeł. Wyświetlano tam trzy razy w tygodniu filmy. Petelski dbał o stan duchowy i fizyczny

Dymek: Rząd PiS wali w profesjonalistów. Chce budować nowe "patriotyczne" elity

Dymek: Rząd PiS wali w profesjonalistów. Chce budować nowe "patriotyczne" elity

wspólnego. Wkurzeni są reprezentanci tych branż i profesji, które wymagają wyższych kwalifikacji i wykształcenia zawodowego – czy będzie to szkoła policyjna, specjalizacja pielęgniarska, czy aplikacja adwokacka. Wszystkie te grupy mają też swój etos zawodowy i dumę; uważają, że ich praca służy dobru

Polskie pielęgniarki za krótko się uczyły

. Faktem jest natomiast, że programy nauczania w naszych szkołach pielęgniarskich nie przystawały do tych unijnych - mówi wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Nieoficjalnie urzędnicy resortu mówią, że w ostatniej fazie negocjacji polska delegacja ustąpiła w sprawie pielęgniarek, żeby nasi rybacy mogli

Janina Fetlińska (14.06.1952 - 10.04.2010)

Janina Fetlińska (14.06.1952 - 10.04.2010)

Pielęgniarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Z dyplomem magistra pielęgniarstwa, a od 1986 roku także z tytułem doktora nauk medycznych przeprowadziła się do Ciechanowa i poświęciła pracy w organizacji służby zdrowia. - Mój zawód, pielęgniarstwo, nauczył mnie patrzeć na drugiego człowieka jak na osobę, której

Polska pielęgniarka: profesjonalna i leciwa

pielęgniarska opieka długoterminowa. To kolejne wolne etaty. Nakładają się zaniedbania kolejnych rządów. Szpitalny personel średni podkupuje nam Europa. Od wejścia do Unii za granicę wyjechało już 5 tys. pielęgniarek, najczęściej młodych, tuż po studiach. Tymczasem, żeby wykształcić pielęgniarkę, potrzeba

Zaczęło się w XV wieku od dziedzińca dla nierozumnych

Zaczęło się w XV wieku od dziedzińca dla nierozumnych

. Pracownicy brali udział w kursach pielęgniarskich. Ponownie otworzono też szkołę specjalną, do której uczęszczało od 23 do 55 uczniów (dyrektorem był Józef Duszyński). Kolejne lata przynosiły jeszcze prężniejszy rozwój zakładu. Oprócz warsztatów zajęciowych prowadzona była również orkiestra szpitalna

Warszawa liderem w kraju: nie boimy się gejów i cudzoziemców

Warszawa liderem w kraju: nie boimy się gejów i cudzoziemców

wynajęlibyśmy im mieszkania. Sporo pracy przed nami, ale idziemy w dobrym kierunku - tak dr Konrad Maj, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ocenia wyniki Barometru Warszawskiego. To badanie opinii, które ratusz zleca dwa razy do roku. Ankieterzy pytają m.in. o ocenę pracy władz miasta

Izba Pielęgniarek: W 2003 roku odczujemy brak pielęgniarek

wyliczeniach dotyczących wieku pielęgniarek, liczby odchodzących na emeryturę, odchodzących lub zwalnianych z pracy w ramach restrukturyzacji oraz wielkości naboru do szkół pielęgniarskich. Mniej osób kończy szkoły pielęgniarskie niż odchodzi z zawodu - mówią pielęgniarki. "We Wrocławiu sześć lat temu

Ludzi trzeba traktować jak rodzinę

Ludzi trzeba traktować jak rodzinę

pomaganie osobie niesamodzielnej w samoopiece poprzez częściowe lub całkowite kompensowanie istniejących ograniczeń, wspieranie lub uczenie, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Dlatego w naszym zakładzie mamy opiekunki, które ukończyły specjalistyczne szkoły na kierunku opiekun medyczny, a pielęgniarki

Liga w łódzkiej OKE

szkołę pielęgniarską, potem ochronę środowiska na politechnice. Od kilku dni kierownikiem wydziału organizacyjno-administracyjnego OKE jest Iwona Klimczak, działaczka łódzkiej Ligi. Jest redaktorem miesięcznika "Aspekt Polski", którego naczelnym jest wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski

Wałęsa przejmie willę. Bo nie udało się jej sprzedać

Wałęsa przejmie willę. Bo nie udało się jej sprzedać

rękach jego rodziny. Po wojnie zajęło ją państwo. W dworku ulokowano najpierw miejski żłobek, potem (w latach 1964-2000) - szkołę pielęgniarską, po której do dziś pozostał nad wejściem potężny blaszany dzwonek. Dziesięć lat temu nieruchomość przekazano samorządowi Mazowsza, lecz ten od początku nie

Milion złotych na beatyfikację

Milion złotych na beatyfikację

śmierci. Wybudowała w Nysie Dom Macierzysty Elżbietanek, gdzie w ciągu 22 lat przygotowała do pracy blisko 500 sióstr, założyła 90 domów zakonnych, 12 szpitali, wiele domów opieki. Kiedy Maria wysyłała swoje siostry do chorych, o szkołach pielęgniarskich nikt na Śląsku nie słyszał. Organizowała więc dla

Amerykański Fritzl wcale nie ukrywał ofiar

opiekowała się przez te wszystkie lata przykutą do łóżka starą teściową. To dzięki doświadczeniu pielęgniarskiemu Nancy Jaycee i jej córki przeżyły 18 lat bez żadnego kontaktu z lekarzem. Reakcje sąsiadów i klientów firmy wydawniczej Garrido to kolejna zagadka, bo przynajmniej w ostatnich 6-8 latach widywali

Pielęgniarki studiują po angielsku

prowadzi szkołę pielęgniarską i upatruje szansę na rozwój we współpracy z Amerykanami. Nie wiadomo, ile pielęgniarek chce z Polski wyjechać. Izba Pielęgniarek i Położnych nie prowadzi takiej statystyki. Ale prawie wszystkie pielęgniarki, z którymi ostatnio rozmawialiśmy, mówią: - Jestem gotowa spakować

Strajkujemy przeciw wszystkim

nerek, zespołem nerczycowym. Zostali z nimi lekarze, panie dietetyczki i opiekunki. W każdym oddziale pracuje też przynajmniej jedna pielęgniarka - właśnie dlatego, że jesteśmy osobami etycznymi i dbamy o dobro pacjenta. Nie żal Pani zostawiać chorych dzieci? - Jest mi przykro. Szkołę pielęgniarską

Wszystkie ważne sprawy przed wyjazdem

ogólnie swój poziom wykształcenia, opisując szczegóły, które mogą mieć związek z nowym stanowiskiem pracy. Najwięcej uwagi poświęć szkole o najwyższym profilu (oraz zdobytych podczas nauki szkoleniach i praktykach). Raczej nie wspominaj o szkole podstawowej.List motywacyjny. W tym dokumencie zamieść

Do kogo należy brama Krakowska?

szkoły pielęgniarskiej na ul. Rodziny Ziętałów. - Zależy nam na modernizacji muzeum, na odsłonięciu murów. Dlatego na ostatnim posiedzeniu zarządu ustaliliśmy, że jesteśmy skłonni przekazać internat gminie. Tym bardziej że nikt wcześniej nie chciał go kupić, a nam i tak dobrze się ostatnio finansowo

Przemówienie wygłoszone w szpitalu pediatrycznym

dzieci, że wy i wasi rodzice pragnęlibyście mnie przyjąć w waszych domach, w kościele, w szkole, może na boisku, przy dobrym zdrowiu i pełnej sprawności. Tymczasem zaprosiłyście mnie do szpitala, który jest na jakiś czas dla was domem zastępczym po to, byście do prawdziwego domu, do waszej rodziny, mogły

W koalicji iskrzy z powodu emerytur pomostowych

przywileje według nowej definicji jeszcze nauczycieli. Koszt 28 mld zł, 40,5 mld zł oszczędności w 30 lat TRZECI bez nauczycieli ale z "określonymi zawodami medycznymi"- np. pielęgniarskimi. Koszt 11 mld zł, 57,5 mld zł oszczędności w 30 lat CZWARTY zakłada zachowanie przywilejów dla wszystkich

Na początku była nerka

, żeby "pobłogosławił" całej sprawie. Nie było rady, trzeba było ominąć przepisy i uznać, że nerka jest tkanką. Kto zgodził się zostać pierwszym biorcą? - To była bardzo młoda, 18-letnia, drobna dziewczyna, uczennica szkoły pielęgniarskiej - Danusia. Jej nerki na skutek infekcji praktycznie

Jak w blokowisku w Bratysławie czekano na Papieża

. Zagaduję ładną dziewczynę z lekko zadartym nosem, żywą i trochę zaczepną. Żuje gumę. - Ten brodacz to Riszko z naszej wspólnoty św. Marcina. Dziewczyna ma na ramieniu żółtą przepaskę, jutro będzie pomagać wiernym podczas mszy. Ma 18 lat, uczy się w szkole pielęgniarskiej. Dlaczego tu przyszła? - Zobaczyć

Biały strajk

, zespołem nerczycowym. Zostali z nimi lekarze, panie dietetyczki i opiekunki. W każdym oddziale pracuje też przynajmniej jedna pielęgniarka - właśnie dlatego, że jesteśmy osobami etycznymi i dbamy o dobro pacjenta. Nie żal Pani zostawiać chorych dzieci? - Jest mi przykro. Szkołę pielęgniarską kończyłam w

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów