swojskie wędliny

Sienny rynek ożył przed świętami

Sienny rynek ożył przed świętami

Świąteczne ozdoby, choinki, swojskie wędliny i miody można już kupić na białostockim targu świątecznym.

Z jabłkiem w tle

Po raz drugi w Topolnie odbywał się piknik w stuletnim sadzie należącym do Wioletty i Wojciecha Zielińskich. Motywem przewodnim było jabłko

Festiwal Smaku odkrywa i docenia regionalne potrawy

Ser gouda fermerski z tytułem Grand Prix, a także szwajcar Adamczyków z Kosowa, kociewskie ruchanki z fjutem od Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Jeżewo i polędwiczki swojskie z GS Pruszcz znalazły się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu Smak Roku. Wszystkie te produkty są wytwarzane na terenie naszego powiatu

Legalny bimber, kiełbasa od gospodarza? Tak chce Palikot

Legalny bimber, kiełbasa od gospodarza? Tak chce Palikot

całkowicie zabroniona, a za załamanie zakazu grożą wysokie grzywny z więzieniem włącznie. - To jakiś absurd, bo każdy z nas raz na jakiś czas dostaje od kogoś, albo gdzieś kupuje swojski twaróg i wędliny, a ich sprzedaż to dla wielu rolników dodatkowe źródło dochodów - uważa Janusz Palikot. - W Komisji "

Jurorzy smakowali

Jurorzy smakowali

ogień wędliny Przy pierwszym stole grono degustowało takie rarytasy, jak gęsi pipek czy kaszanka jaglana. Oprócz tego można było posmakować również: polędwicy, kiełbasy wiejskiej, polskiej i pradziada. Sporą uwagę przykuła ogromna szynka kujawska. Jednak największe zainteresowanie wzbudził niewielki

Mamy wszystko, co najlepsze

  W miniony weekend Gruczno już po raz dziesiąty było stolicą dobrego smaku i swojskiego jadła. Osoby indywidualne, a nawet autobusy pełne smakoszy zjechały do Gruczna z całej Polski. Bardziej zorientowani, wiedzieli, że dobrze jest zaopatrzyć się w Festiwalową Gazetkę, z której już można było

W leśnym wystroju zdobyli podium

W leśnym wystroju zdobyli podium

pyszności - zachęcała Ewa Szabowska, przewodnicząca jeżewskiego KGW. - Polecamy bigos myśliwski, gulasz gajowego, wędliny z dziczyzny, zupę z suszonych grzybów, oczywiście nie może zabraknąć u nas pajdy swojskiego chleba ze smalcem, słodkich wypieków oraz pierogów z Bratwina - wymieniała. Wszystko to we

Rodzinne święto i powrót do tradycji, czyli dożynki w naszych gminach

Rodzinne święto i powrót do tradycji, czyli dożynki w naszych gminach

Pięta z Łowinka wręczyli chleb wójtowi Franciszkowi Koszowskiemu. Po części oficjalnej uczestnicy dożynek mieli możliwość jak co roku odwiedzać stoiska przygotowane przez sołectwa. Na stołach królowały swojskie wypieki, wędliny, owoce, nalewki. Nie zabrakło kilku stoisk z pracami rękodzielniczymi

W Hadze jak nad Wisłą

sklepów o swojskich nazwach: U Kazia, Beskid, są polskie delikatesy Alex, Kamilski. - Najbardziej cieszy nas to, że nasze wędliny, pieczywo, bigos czy pierogi kupuje coraz więcej Holendrów - mówi Ewelina Koschella ze sklepu Kamilski. Na półkach wszystkich polskich sklepów można też bez problemu zobaczyć

Polskie produkty jadą za naszymi emigrantami

? Michał Garapich: - Polskie produkty kojarzą się z ojczyzną. To nie tylko ziemia i krajobraz, ale też przyzwyczajenia związane na przykład z jedzeniem. Polskie sklepy mają też znajomy, swojski wystrój. Faktycznie - na witrynach sklepów hasła o "wędlinach dobrych jak za Gierka", a w środku obok

Europa Wschodnia: Drenaż mózgów XXI wieku

słychać by było mowy polskiej, rosyjskiej, łotewskiej lub litewskiej. Zmienił się przez to charakter tego kraju. Wielojęzyczne gazety zamieszczają ogłoszenia o pracy, banki zatrudniły urzędników ze znajomością wschodnioeuropejskich języków. Wyspecjalizowane sklepy spożywcze sprzedają swojskie wędliny i

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Najważniejsze informacje