studniówki organizowane

rydzek

Był stylowy bal, będzie matura

Był stylowy bal, będzie matura

Jak nakazuje tradycja, przed maturą uczniowie kończący naukę w szkole średniej organizują studniówkę.

Traktorem na studniówkę, czyli jak to robią w innych krajach

Ukończenie szkoły średniej i przystąpienie do egzaminu dojrzałości to wyjątkowy moment w życiu, który celebruje się nie tylko w Polsce. Można powiedzieć, że polska studniówka nieco odstaje od reszty, gdyż z reguły uroczyste bale organizowane są po egzaminach, a nie przed.

Studniówka już całkiem niedługo

Przed świętami mało kto będzie zaprzątał sobie głowę załatwianiem sali, ustalaniem jadłospisu i zasad zapraszania gości. W zależności od szkoły, uczniowie organizują studniówkę z nauczycielami, bądź z pomocą komitetu organizacyjnego, złożonego z rodziców. Wszystko zależy od tego czy studniówka jest planowana w szkole lub w sali bankietowej albo restauracji.

Skok w dorosłość, czyli skąd wzięła się studniówka?

Skok w dorosłość, czyli skąd wzięła się studniówka?

właśnie korowód tańczących. Na początku był komers W dwudziestoleciu międzywojennym, a także po wojnie, aż do lat 70-tych XX wieku obowiązywał podział na studniówkę i bal maturalny, czyli tzw. komers. To właśnie komers, który organizowano po egzaminach, był początkowo pierwszym dorosłym balem, na który

Jak odejść - to z hukiem, jak studniówka - to z przytupem. Studniówka z Radiową Czwórką w ZSB Bolesławiec

Jak odejść - to z hukiem, jak studniówka - to z przytupem. Studniówka z Radiową Czwórką w ZSB Bolesławiec

, organizowała się - nie wyobrażała sobie innej rzeczywistości szkolnej niż w murach "budowlanki". Stąd z jednej strony chęć urozmaicenia studniówki, a z drugiej strony maturzyści stwierdzili, że jeśli faktycznie padłoby na likwidację naszej szkoły i ma to być ostatnia studniówka, to dobrze by było

A po studniówce czas na... poprawiny!

A po studniówce czas na... poprawiny!

"W naszej szkole studniówka trwa aż dwa dni!" Skoro poprawiny organizuje się po weselach, to dlaczego nie urządzać ich także po studniówkach? W końcu to jedna z ważniejszych imprez w życiu! Dziwi wręcz fakt, że tego typu zabawy nie są stałymi elementami polskich studniówek; dopiero w

"Chciałabym wydać jak najmniej" - czyli ile? Podliczamy koszty studniówki 2016

"Chciałabym wydać jak najmniej" - czyli ile? Podliczamy koszty studniówki 2016

Szkoła, hotel, stadion Legii Karolina i Ewa to maturzystki z jednego z warszawskich liceów. Ich studniówka odbędzie się w hotelu Splendor w Starych Babicach. Natalia pochodzi z Opoczna. Jej bal maturalny jest organizowany w szkole. Ewa: - Razem z klasą rozważaliśmy inne miejsca, takie jak hotel

Kicz przede wszystkim, czyli dlaczego kiedyś studniówki były lepsze

Kicz przede wszystkim, czyli dlaczego kiedyś studniówki były lepsze

. Pewne jest natomiast to, że studniówka jest typowo polskim zwyczajem. W innych krajach popularny jest zwyczaj balów maturalnych organizowanych dla uczniów szkół średnich, którzy zdali (!) już maturę. Widać to chociażby w amerykańskich serialach dla młodzieży, gdzie przygotowania do balu maturalnego są

Studniówkowe wspomnienia gwiazd

Studniówkowe wspomnienia gwiazd

Moja studniówka była bardzo tradycyjna, uroczysta i wesoła. Odbywała się w klubie garnizonowym, tak więc poloneza tańczyliśmy w otoczeniu wiszących na ścianach karabinów, hełmów i innych eksponatów militarnych. Była również, jak to na studniówkach, integracja z gronem pedagogicznym

ZAIKS chce tantiem od organizatorów studniówek

się w szkole, a odtwarzaniem muzyki zajmuje się uczeń, nauczyciel lub któryś z rodzicówc, nie biorący za to żadnych pieniędzy, to wtedy szkoła jest zwolniona z obowiązku płacenia tantiem. Podobnie rzecz ma się, jeśli "studniówka" jest organizowana w klubie lub restauracji, który ma podpisaną

Bez Polpaku też daliśmy radę

Bez Polpaku też daliśmy radę

drużynę Jokera od podstaw. Obecnie na mecze przychodzi 300-500 osób. W ogóle siatkówka stała się bardzo popularna i modna. Co roku w ferie przyjeżdżają do nas kluby z Bydgoszczy, z Gdańska, na obozy sportowe. Organizujemy turnieje młodzieżowe. Troszeczkę upadła koszykówka, choć mówi się o jej reaktywacji

Ile płacimy za halę

Ile płacimy za halę

, gdzie hala działa od kilku lat, miasto stara się na niej zarabiać, wynajmuje ją szkołom ponadgimnazjalnym np. na organizację studniówek. Co pewien czas są tu też organizowane większe koncerty czy występy kabaretowe. Nowe też mogłoby powielić takie pomysły. - Gmina i administrator rozważą każdą zgłoszoną

Czy wolno się bawić w żałobie?

Czy wolno się bawić w żałobie?

Studniówka to ogromne przedsięwzięcie. Wynajęcie sali, zamówienie zespołu wiele miesięcy wcześniej, wielodniowe przygotowywanie jedzenia, wreszcie fryzjer, kosmetyczka. I dyspensa od biskupa, jeśli zabawa ma być w piątek. Pierwszy w życiu prawdziwy bal, wyczekiwany miesiącami. W obliczu żałoby

Kara za wódkę w szkole bezprawna?

tym bardziej wyegzekwować dodatkowej kary dla uczniów za przyjście na studniówkę mimo zakazu. Co więcej, przyjęcie organizują rodzice młodzieży, a nie szkoła. Młodzież często pokrywa koszty imprezy z własnej kieszeni. Nauczyciele - jako goście - wypraszają z balu... organizatorów? To absurd! Rada

ACTA. Maturzysta organizuje manifestację. Z ONR WIDEO

ACTA. Maturzysta organizuje manifestację. Z ONR WIDEO

"Jestem maturzystą. Organizuję protest przeciwko ACTA" Marcin Cybulak do Urzędu Miasta z wnioskiem o możliwość zorganizowania manifestacji zgłosił się w poniedziałek, niemal tuż po studniówce. Jest maturzystą, który dużo czasu spędza nad książkami. Ale nie mógł się pogodzić z propozycją

"Gazeta Prawna": Szkoły muszą płacić za odtwarzanie muzyki

tej kwoty" - wyjaśnia dziennikowi Popielarz. W przypadku gdy muzykę puszcza się odpłatnie, to wówczas płaci szkoła, albo wykonawca. To już zależy od tego, jak porozumieją się obydwie strony. Z kolei organizują studniówkę np. w restauracji czy hotelu władze szkoły, a najczęściej komitet

"GP": Szkoły muszą płacić za odtwarzanie muzyki

tej kwoty" - wyjaśnia dziennikowi Popielarz. W przypadku gdy muzykę puszcza się odpłatnie, to wówczas płaci szkoła, albo wykonawca. To już zależy od tego, jak porozumieją się obydwie strony. Z kolei organizują studniówkę np. w restauracji czy hotelu władze szkoły, a najczęściej komitet

Studniówkowe trendy 2009

Studniówkowe trendy 2009

Patrycja Kruczkowska Od dawna abiturienci i ich rodzice organizują wystawne bale w znanych i niejednokrotnie drogich restauracjach czy hotelowych salach bankietowych. Hitem są wciąż czerwone podwiązki, nowością zaś piny, czyli maturalno-studniówkowe przypinki, które już dziś uczniowie i uczennice

Próbna matura z Operonem z języka rosyjskiego: poziom podstawowy i rozszerzony

Próbna matura z Operonem z języka rosyjskiego: poziom podstawowy i rozszerzony

sytuacji. Podpisz się jako XYZ. Na poziomie rozszerzonym, maturzyści mieli napisać tekst o objętości 200-250 słów. Mogli wybrać pomiędzy rozprawką, opowiadaniem i recenzją w poniższych tematach: Temat 1. Czasy, kiedy studniówkę organizowano w szkole, odeszły już do lamusa. Dziś modne jest organizowanie

Matura próbna z CKE 2014/2015: DZIŚ egzamin z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym, jutro - na poziomie rozszerzonym!

Matura próbna z CKE 2014/2015: DZIŚ egzamin z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym, jutro - na poziomie rozszerzonym!

wypowiedzi pisemnej z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym na maturze 2014: Temat 1. Czasy, kiedy studniówkę organizowano w szkole, odeszły już do lamusa. Dziś modne jest organizowanie balów studniówkowych w niezwykłych miejscach, np. w restauracji, na zamku, nawet na statku. Napisz rozprawkę, w

Licealiści: oblana matura to zemsta za kabaret

Licealiści: oblana matura to zemsta za kabaret

[to o pikiecie - przyp. red]. Poza tym jeden z uczniów, uczestniczących w przedstawieniu, zdobył za ustny polski maksymalną liczbę punktów - mówi Świder (tyle że po studniówce chłopak w przeciwieństwie do czwórki uczniów nie angażował się w organizowanie dalszych protestów). Dyrektor przekonuje też

Zatańczyli w szpitalu dla ciężko rannego kolegi

Zatańczyli w szpitalu dla ciężko rannego kolegi

Zespół Szkół Morskich w Gdańsku organizuje studniówkę 26 stycznia, Władek będzie w tym czasie na turnusie rehabilitacyjnym w rejonie Tarnowskich Gór. W lipcu ubiegłego roku jego kolega za szybko prowadził samochód. Auto wpadło w poślizg, uderzyli w drzewo. Władek siedział z tyłu. Skończył ze

Rodzina, spotkania i wiara w drugiego człowieka - to jest ważne

Rodzina, spotkania i wiara w drugiego człowieka - to jest ważne

malutkie skrzypeczki, na których lata temu sama zaczynałam. Ania Piotrowska, bo to o niej mowa, gra ze mną już piąty rok i bardzo jestem z niej dumna. Taki był początek. Co było dalej? - Pamiętałam, jak moja mamusia opowiadała, jak tu, w dawnej szkole, taka nauczyciela Milewska organizowała przedstawienia

Rozkaz MEN: studniówki bez szampana

szampan będzie bezalkoholowy - tłumaczy Ferdynand Sańko, lubuski wicekurator - I nie ważne czy uczniowie mają skończoną 18-stkę czy nie. Szkoła nie jest miejscem do spożywania alkoholu. Zakaz dotyczy także organizowania studniówek w innych lokalach. Ewa Habich, dyrektor I LO w Zielonej Górze: - Skoro

PiS rozwozi poradnik o porażkach PO

PiS. Dlaczego partia tyle inwestuje w podsumowanie studniówki Tuska? - Wydawnictwo trafi do dziennikarzy, więc musi mieć odpowiedni wygląd - przekonuje poseł Andrzej Adamczyk. Mariusz Kamiński, rzecznik klubu PiS: - Przygotowaliśmy dwa dokumenty. Ten, o którym pan mówi, to wersja krótsza. Obydwa są

"Galerianki" przenoszą się do sieci. Policja mówi: stop

, że prostytucja dzieci nie bierze się wyłącznie z biedy lub głodu, lecz z chęci posiadania jeszcze lepszej komórki czy ładniejszego ubrania. W organizowanych przez policję spotkaniach udział wezmą lekarze oraz pracownicy fundacji zajmujących się prostytucją nieletnich. - Nie chcemy uczyć dzieci, jak

Rosyjskie miasteczko powstanie na Ursynowie

marihuany w klapie - z Ruchu Palikota na czele z rzecznikiem Andrzejem Rozenkiem. Honory domu pełnił burmistrz Piotr Guział. Mówił: - Po raz pierwszy w historii Ursynowa i Warszawy po 1989 r. organizujemy tak duże przedsięwzięcie nakierowane na naszego wschodniego sąsiada. Przypomniał, że łączy nas wspólna

Katowice: kursy dla wodzirejów zabaw bezalkoholowych - zaproszenie

Dwa kursy "dla wodzirejów zabaw bezalkoholowych i nie tylko" organizuje w tym roku katowicki Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. Blachnickiego. Pierwszy z tych kursów odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja, a w programie znajdzie się nauka animacji dużych grup, prowadzenia zabaw

Kurowski: Chciałem zostać policjantem

drogi zawodowej. To ciekawe. Znany dziennikarz mówi, że pani z nauczania początkowego miała wpływ na jego przyszłość ? - Tak, pani Lucyna często organizowała różne akademie, spotkania dla seniorów w Pałacu Ślubów z okazji ich jubileuszów, a gromadka dzieciaków była zapraszana tam na występy. I ja

Uczelnie reklamują się w szkołach

Akcja promocyjna ruszyła właśnie teraz, gdy skończyły się studniówki. Publiczne uczelnie mają się czego bać. W ubiegłym roku miejsc było tam więcej niż chętnych. Dlatego, aby zwabić maturzystów, tym razem uniwersytety postanowiły uatrakcyjnić swoje działania marketingowe. Jednym z pomysłów, na

"Mam swoje podejrzenia i będę o nich mówić" [OPOWIEŚĆ MATKI IWONY WIECZOREK]

je wprowadzą, będą się nimi opiekować. Aż nadchodzi 16 lipca. Przygotowania są niesamowite. Jak do studniówki. To jest piątek, normalny dzień mojej pracy. Zrywam ją z łóżka i pytam: - Jadę na 9, jak chcesz, to zabierz się ze mną. Ona jest dość wygodna, nie przepada za SKM-ką. Marudzi, prosi, żeby

Spin doktor opowie ci bajeczkę

politykę, przyciąga uwagę, ale w żadnym wypadku nie może być to stała metoda organizowania wystąpień dla mediów - mówi Mariusz Kamiński. - Sto dni rządu podsumowywaliśmy przez cały tydzień: organizowaliśmy konferencje o pracy poszczególnych resortów. Oceniali ją nasi posłowie, którzy specjalizują się w

Zamiast break'a wycinajcie hołubce! [WIDEO]

- Chcemy wypromować polski folklor - tłumaczy Marta Kociszewska z Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, jeden z organizatorów akcji. - Jesteśmy bandą zapaleńców i chcemy pokazać, że polski folklor to nie jest wiocha, obciach, polonez na studniówce i starsze panie śpiewające nieczysto

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Najważniejsze informacje