mapa prognozy pogody

mm, PAP

Książę Karol w roli pogodynki. "Kto, u diabła, to napisał!?'' [WIDEO]

Książę Karol w roli pogodynki. "Kto, u diabła, to napisał!?'' [WIDEO]

Następca brytyjskiego tronu książę Karol zaskoczył widzów szkockiej BBC, pojawiając się na wizji na tle mapy frontów atmosferycznych, aby przedstawić prognozę pogody.

Dobrze widzicie. "Boże Narodzenie było dużo cieplejsze od Wielkanocy". Świetny tweet Wasilewskiego

Tomasz Wasilewski, prezenter pogody w TVN24, opublikował na Twitterze zaskakującą grafikę. Okazuje się, że tegoroczna Wielkanoc była... wyraźnie chłodniejsza od Bożego Narodzenia.

Mgła, nadchodzi wieczór, a rodzina z 6-latkiem rusza w Tatry. To musiało się tak skończyć

Jakie było zdziwienie pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdy po południu koło Kasprowego zobaczył rodzinę z małym dzieckiem. Twierdzili, że "nie są zwykłymi turystami" i nie chcieli słuchać ostrzeżeń. Niedługo później wzywali pomoc.

Prognoza pogody: Macedoński dylemat

. Wielkiej Albanii nie chce nikt - ale straszy ona, gdy spojrzeć na mapę etniczną południowych Bałkanów. To prawda - nikt nie lubi legitymizować rebeliantów, ale władze w Skopie będą musiały się zastanowić, czy nie lepsze to od wojny, której wygrać nie sposób.

Czeka nas załamanie pogody. Temperatury spadną poniżej zera. Możliwa "kaszka śnieżna"

Czeka nas załamanie pogody. Temperatury spadną poniżej zera. Możliwa "kaszka śnieżna"

Prognoza pogody na najbliższe dni to zła wiadomość dla tych, którzy nie znoszą zimna. Już dziś w całej Polsce możemy spodziewać się ochłodzenia i przelotnych opadów deszczu. To dopiero początek zmian, które czekają nas w najbliższym czasie. W środę załamanie pogody, czyli zbliża się zima Aura dziś

Tyszkiewicz: TVN na bakier z geografią

Tyszkiewicz: TVN na bakier z geografią

- W prognozie pogody w miejscu niemal bezpośrednio sąsiadującym z miastem Nowa Sól, leżącym na zachodzie Polski w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, umieszczany jest notorycznie Gorzów Wielkopolski, leżący w odległości 140 km od naszego miasta. Można sobie wyobrazić, jak łatwo mogą być

Tyszkiewicz: TVN na bakier z geografią

Tyszkiewicz: TVN na bakier z geografią

- W prognozie pogody w miejscu niemal bezpośrednio sąsiadującym z miastem Nowa Sól, leżącym na zachodzie Polski w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, umieszczany jest notorycznie Gorzów Wielkopolski, leżący w odległości 140 km od naszego miasta. Można sobie wyobrazić, jak łatwo mogą być

Prezenter pogody na okładce magazynu dla gejów. BBC zszokowane [ZDJĘCIA]

- Powiedzmy, że wszyscy zobaczyli Tomasza w innym świetle - mówi gazecie pragnący zachować anonimowość pracownik BBC - Martwimy się, że teraz widzowie oglądający prognozę pogody nie będą mogli skupić się na mapie - dodaje. O planach Schafernakera wiedziały pojedyncze osoby ze studia

Zima trzyma: Jest mróz, a dojdzie jeszcze śnieg

Zima trzyma: Jest mróz, a dojdzie jeszcze śnieg

Zobacz mapę pogody na najbliższe dni » Jak tłumaczy Maria Waliniowska, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, znajdujemy się pod wpływem mroźnego arktycznego powietrza, noc będzie jednak pogodna. Najniższą temperaturę minus 18 stopni, wskażą termometry na Suwalszczyźnie

Meteorolodzy ostrzegają: "Niemal w całym kraju zamiecie i zawieje śnieżne"

Meteorolodzy ostrzegają: "Niemal w całym kraju zamiecie i zawieje śnieżne"

Zobacz prognozę pogody na jutro Województwa z zachodniej i centralnej Polski mają na mapie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej żółty kolor. Oznacza to, że w najbliższych dniach objęte będą tzw. ostrzeżeniem meteorologicznym. Specjaliści ostrzegają, że "w nocy temperatura spadnie do -10

IMiGW ostrzega przed śnieżycami. II stopień ostrzeżenia meteo

IMiGW ostrzega przed śnieżycami. II stopień ostrzeżenia meteo

Zobacz aktualną prognozę pogody »> W czwartek na północy oraz w centrum kraju zachmurzenie będzie duże. Według prognoz IMiG w nocy ze środy na czwartek w Warszawie ma spać ok. 12 cm śniegu, a w ciągu dnia w czwartek - do 6 cm. Miejscami pokrywa śnieżna może przyrosnąć nawet o 20 cm

IMiGW: Możliwe podwyższenie poziomu wód

IMiGW: Możliwe podwyższenie poziomu wód

Koniec ładnej pogody. Nad Polskę nadciągnęły chmury [MAPY] » - Apelujemy do wszystkich właścicieli zbiorników na górnej Wiśle i Odrze, by zachowali maksymalną rezerwę powodziową - mówił na konferencji prasowej Ostojski. Obecnie IMiGW ocenia stan wód w Wiśle jako wysoki lub średni. Woda

"Tusk wspiera Orbana? To bardzo niefortunna wypowiedź" [KOMENTARZE]

"Tusk wspiera Orbana? To bardzo niefortunna wypowiedź" [KOMENTARZE]

granice sąsiednich państw". - W ubiegłym roku jak byłem na Węgrzech zobaczyłem, jak w tamtejszych telewizjach prezentuje się prognozę pogody. U nas podaje się pogodę dla świata, Europy i Polski. A tamtejsze telewizje pogodę dla Węgier pokazują na mapie razem z Transylwanią i Chorwacją - dodał

W całym kraju ciepło. Uwaga na burze i porywisty wiatr

W całym kraju ciepło. Uwaga na burze i porywisty wiatr

burzy umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 75 km/h, zmienny. W środę w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać. Aktualna prognoza pogody w serwisie»

IMGW: Deszcze i burze aż do środy

IMGW: Deszcze i burze aż do środy

. Miejscami może spaść nawet 30 mm wody na centymetr kwadratowy. Zobacz mapy IMGW - Dopiero od wtorku sytuacja zacznie się poprawiać. Nadal będą jednak przelotne opady i burze. Liczymy na to, że w środę sytuacja meteorologiczna powinna się poprawić - podkreślił Legutko. Stany alarmowe przekroczone w

Nad południową Polską szaleją gwałtowne burze

15.30 - pisze Tomasz. - Deszcz padał intensywnie przez jakieś 90 min. Główne ulice w centrum miasta zamieniły się w rwące rzeki. Pozapychane studzienki kanalizacyjne nie odprowadzała wody, dlatego po drogach można pływać, a nie jechać - dodaje internauta. Przeczytaj prognozę pogody na najbliższe dni

W weekend burze, silny wiatr i grad. Koniec upałów już we wtorek! [PROGNOZA, MAPY]

W weekend burze, silny wiatr i grad. Koniec upałów już we wtorek! [PROGNOZA, MAPY]

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJuż w nocy - zachmurzenie, przelotne opady deszczu, porywisty wiatr do 80 kilometrów na godzinę, a nawet lokalne burze i grad. Front atmosferyczny pojawi się na południu kraju: w woj. małopolskim oraz na zachodzie, co widać na mapie Instytutu Meteorologii i

Burze, ulewy, podtopienia po nocnych nawałnicach nad Polską

Burze, ulewy, podtopienia po nocnych nawałnicach nad Polską

Kliknij w mapę, by zobaczyć, co działo się wczoraj - wideo Niestety, prognozy pogody na najbliższe dni nie nastrajają pozytywnie. Dziś będzie padać w południowej, centralnej i wschodniej Polsce. Spodziewane są burze. Podobna pogoda jutro i w piątek. Na mapie powyżej przedstawiono stan na dziś, na

Na środku niczego. Zbigniew Gutkowski samotnie opłynął Ziemię

Na środku niczego. Zbigniew Gutkowski samotnie opłynął Ziemię

wiedział, gdzie płynąć, aby osiągnąć cel szybciej niż inni. W takich regatach ja Velux 5 Oceans nie wyznacza się przecież na mapie prostej trasy. - Nie. Trasę wyznacza prognoza pogody. Droga najkrótsza wcale nie musi być najszybsza. Można trafić na sztorm. Ludzie myślą, że wtedy wypuszczę spinakera i jazda

Po grunwaldzkiej porażce. Urzędnicy: Zrobiliśmy, co mogliśmy

Po grunwaldzkiej porażce. Urzędnicy: Zrobiliśmy, co mogliśmy

nieodpłatne. Obiekty i stoiska handlowe, otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności. Znając prognozę pogody przygotowały się dużo wcześniej do sprzedaży bardzo dużych ilości wody i napojów - czytamy. - W czasie bitwy organizator przeznaczył na walczącego... 1,5 litra wody. - Musiałem biegać po wodę dla

Podsumowanie i wnioski groźnej aury nad Polską

jest tzw. system aktualnych ostrzeżeń: O aktualnych ostrzeżeniach dowiadujemy się....z prognoz pogody w przedziałach między jedną a sześcioma godzinami. Niestety, widzimy, że to nie wystarczy. Analizując non stop mapy przesuwania się groźnych superkomórek winno się wydawać ostrzeżenia na 20-30 min

Co, gdzie i jak na Openerze 2011 - praktyczny przewodnik festiwalowicza

Co, gdzie i jak na Openerze 2011 - praktyczny przewodnik festiwalowicza

dołączony jest do każdej karty! Dla kierowców: W razie obfitych opadów (a prognoza pogody na weekend potwierdza, że są bardzo prawdopodobne... ) organizator prosi o pozostawienie samochodów na parkingach w centrum miasta i korzystanie z autobusów festiwalowych.   Dla posiadaczy bonów festiwalowych

Alarm dla Poznania! Trudna sytuacja w Śremie

Alarm dla Poznania! Trudna sytuacja w Śremie

, zastępca poznańskiego biura prognoz IMGW. Miasto przygotowało 55 tys. worków i 1,1 tys. ton piasku. Wczoraj urzędnicy z GPS-ami pojawili się w okolicy Nowej Wsi Dolnej, by zrewidować mapę podtopień. Po wizycie wysłali komunikat: - W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców uprzejmie informuję, iż po

Najbardziej izolowany kraj świata

okrucieństwem właśnie totalna izolacja od współczesności. Zabrakło nas nawet na mapach, zamiast Albanii czarna dziura. Dosłownie. Jaka europejska telewizja podawała prognozę pogody dla Tirany, choć już dla Warszawy tak? Jak Albańczycy pamiętają komunizm? - Najbardziej żal mi tych starszych, w wieku moich

Technogadżety XXI wieku

zdjęć i oglądania wideo. Ale przede wszystkim smartfon jest sam w sobie małym komputerem, który może obsługiwać mnóstwo niewielkich programów umożliwiających m.in. żeglowanie po internecie, prowadzenie kalendarza i notatnika, sprawdzanie prognozy pogody, mapy nieba lub rozkładu autobusów. Ba

Ciepło, ale bez słońca. Pogoda na Wszystkich Świętych i weekend

południowym wschodzie kraju - mówi dla Gazeta.pl Michał Ciosek z MeteoGroup. Mapa pogodowa na 1 listopada Czytaj pełną prognozę na najbliższe dni na pogoda.gazeta.pl Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie

Święty Mikołaj tonie

symbolem. Biegun północny bez lodu? To wydawało się niepojęte. Niektóre media zaczęły straszyć, że na naszych oczach rozpływa się ojczyzna świętego Mikołaja. Pewnie zaatakowano was za te prognozy, kiedy we wrześniu okazało się, że lód nie tylko się nie rozpłynął, ale nawet było go trochę więcej niż we

Turyści wybiorą Bałtyk

może te statystyki zmienić. Co to znaczy "za gorąco" Zbadaniem wpływu zmian klimatu na turystykę zajął się dr Christos Giannakopoulos z Instytutu Badań Środowiskowych i Zrównoważonego Rozwoju w Atenach. Według jego prognoz średnia roczna temperatura w basenie Morza Śródziemnego będzie rosła

Polska potrzebuje niszy dla technologii satelitarnych

Wbrew fizycznemu oddaleniu, kosmos i krążące po orbicie satelity stanowią część naszej codzienności. Bez nich nie byłoby prognoz pogody, telewizji satelitarnej, łączności z jednostkami na morzu, bezpiecznej nawigacji lotniczej, dokładnych i aktualnych map. Satelity dostarczają informacji o

Cieszcie się ciepłym weekendem. Idzie ochłodzenie, w piątek deszcz ze śniegiem [MAPY]

Prognozę pogody sprawdzisz tutaj »> Dziś i w niedzielę ma być ciepło. W ciągu dnia temperatura wzrośnie i będzie wynosić od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do nawet 17 na zachodzie i południu kraju. Pogoda w sobotę fot. gazeta.pl Dyżurny synoptyk IMGW Maria Waliniowska zapowiedziała

Poziom wód w rzekach rośnie, są ofiary w ludziach i gigantyczne zniszczenia [RELACJA MINUTA PO MINUCIE]

Skoczów. 14.14 Najnowsza prognoza pogody z IMIGW Prognoza pogody: Jak długo będzie padało? Kiedy będzie cieplej? 14.09 Jak donosi gazeta.pl Kraków z powodu złego stanu wody ód dopływających na ujęcie wody surowej w Zakładzie Uzdatniania Wody "Dłubnia" został on wyłączony. Mieszkańcy Gdowa i

Koniec ładnej pogody. Nad Polskę nadciągnęły chmury [MAPY]

pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Obfite opady a nawet burze mogą przejść nad południową i południowo - wschodnią Polską. Mimo gwałtownych opadów na południu, hydrolog Mariann Sasim nie przewiduje, by woda w rzekach przekroczyła stany alarmowe. Chłodna i deszczowa pogoda będzie na towarzyszyć także na

Dzień dobry, potencjalny targecie!

Kammel. Wachlarz podejmowanych tematów jest równie jak w TVN szeroki, jednak zdarzają się - patrząc okiem kobiety w kapciach - wątki jeszcze bardziej absurdalne, np. wyścigi psich zaprzęgów, nielegalne rajdy samochodowe, kultura baseballowa czy rozmowy ze snajperami. Poza tym prognoza pogody pokazywana

Powódź w Polsce. Kolejne miasta szykują się do walki z wielką wodą [MINUTA PO MINUCIE]

Jerzy Miller - konferencja prasowa Miller: Prognozy pogody są optymistyczne 11.08 Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski zapowiedział, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego zajmie się oceną sytuacji powodziowej. Marszałek Sejmu powiedział, że zgłosi dwie propozycje ustaw, których zapisy mają w

Zima nie odpuszcza. W nocy przymrozki. IMiGW: Nawet do -8 st. [MAPY]

lokalnie do 2 st. C. Jutro w ciągu dnia powinno być cieplej, śnieg ma padać tylko w górach. Noc z poniedziałku na wtorek również będzie chłodna. Od środy pogoda ma zacząć się poprawiać. Niestety, zamiast śniegu zacznie padać deszcz. Aktualną prognozę pogody znajdziesz TUTAJ»

Zimno, mgliście i deszczowo. Pierwszy śnieg w Warszawie. W całej Polsce ochłodzenie [MAPY, ZDJĘCIA, WIDEO]

, Lubelszczyźnie i Podlasiu może spaść od 7 do 15 cm śniegu, na Mazowszu lokalnie 20 cm śniegu. Temperatura w ciągu dnia utrzyma się powyżej zera. Synoptycy IMGW przewidują jednak, że przymrozek może chwycić wieczorem. Aktualną prognozę pogody znajdziesz TUTAJ» Spacer w górach? Uważaj Pogorszyły się warunki

Kraj walczy z powodzią. Wisła zbliża się do tamy we Włocławku, przerwany wał w Świniarach [RELACJA MINUTA PO MINUCIE]

, że "nie mamy poczucia zagrożenia zalania dużych obszarów Warszawy, ale walka o wały trwa". Powiedział, że najnowsze prognozy pogody są optymistyczne. - Jeszcze w sobotę było 50-procentowe zagrożenie, że mogą się pojawić takie opady jak te, które były przyczyną powodzi. Jednak dziś modele o

Mokra mapa Polski: teraz Częstochowa

piwnice. Burze zbierają też śmiertelne żniwo. W Białymstoku zginął mężczyzna. Potężny deszcz zalał jedno z warszawskich centrów handlowych w poniedziałkowy wieczór. Alert24 Meteorolodzy nie uspokajają - burze i upały mają nam towarzyszyć także w kolejnych dniach. Prognozy mówią, że już od poniedziałku

Po tsunami w Japonii: elektrownia atomowa Fukushima wciąż groźna [MINUTA PO MINUCIE]

czytelnik Alertu24. 11:38 Władmir Putin zapowiedział przegląd wszystkich rosyjskich urządzeń nuklearnych w związku z wydarzeniami w elektrowni atomowej Fukushima I. 11:23 Zgodnie z prognozą pogody ONZ, silne wiatry rozpraszają radioaktywne substancje nad oceanem. Zagrożenie dla Japonii maleje - podało BBC

Miller: Groza sytuacji porównywalna do powodzi z 1997 r. [NA ŻYWO]

się wokół mostu. Ewakuowano internat szkoły dla niepełnosprawnych i I Liceum Ogólnokształcące. Władze Krakowa zapewniają, że wysoka woda nie zagraża miastu. 15.10 Stan wody w rzekach - godz. 6 rano. Mapa IMiGW fot. IMiGW 15.04 Powoli stabilizuje się sytuacja powodziowa w Polsce. Według prognoz

Wielka woda opada na południu kraju, ale nadal zagraża północy [MINUTA PO MINUCIE]

szkołach i przedszkolach oraz apel burmistrza o wyjazd z miasta na weekend - tak Słubice przygotowują się do nadejścia fali kulminacyjnej na Odrze. Prognozy przewidują, że fala dotrze do tego granicznego miasta w nocy z piątku na sobotę. Odra ma wówczas osiągnąć poziom 590-600 cm, przy stanie alarmowym 370

Chiny generałów

o wyłącznej strefie chińskich interesów ekonomicznych w pobliżu granic. Stosując się do tej doktryny, chińskie lotnictwo usiłuje od pewnego czasu odganiać amerykańskie samoloty szpiegowskie od granic Chin. Idzie też o pewne morze W swych prognozach pogody chińska telewizja podaje temperaturę na

Nowy Rok przywitamy śniegiem

Śnieg zacznie prószyć na południu Polski już w poniedziałek, na północy spodziewane są jeszcze opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Natomiast we wtorek na mapie pogody wszędzie widnieją białe śnieżynki, co oznacza, że Nowy Rok powitamy białym puchem. Temperatura w całym kraju od -1 st. Celsjusza na

Od środy gwałtowne burze z gradem. Ale nawet 34 stopnie [MAPY]

Zobacz pogodę na stronie IMiGW » Mieczysław Ostojski dodaje, że specjaliści nie są w stanie przewidzieć, czy te opady mogą spowodować podniesienie się poziomu rzek. - Ilustracją tego niech będzie przypadek Piaseczna, kiedy gwałtowna burza spowodowała właściwie zatopienie miasta, a nasze

Fala powodziowa idzie na północ. Zalewane kolejne miasta, ewakuacja [MINUTA PO MINUCIE]

Masz zdjęcia wysokiej wody? Wyślij je na Alert24 Wasze zdjęcia z zalanych terenów - gdzie wylały rzeki? [MAPA] IMiGW - sprawdź ostrzeżenia meteorologiczne IMiGW - sprawdź ostrzeżenia hydrologiczne Czytaj nasze powodziowe relacje z poniedziałku i z wtorku . Kończymy relację na żywo, którą

Dokument ujawniony przez min. Klicha

centrum nad Austrią, a w północno-zachodniej Polsce w przedniej części zatoki niżowej z podchodzącym frontem ciepłym. Adwekcja 300-320°, z prędkością 55 km/godz., ciepłej i wilgotnej masy powietrza polamo morski ego o równowadze stałej. Stan pogody - w miejscu i czasie zdarzenia lotniczego: ciśnienie

Abbas odchodzi?

nierozsądny (Izrael zobowiązał się do tego w "mapie drogowej", podobnie jak Palestyńczycy do wstrzymania terroru i demontażu jego struktur; żadna ze stron nie dotrzymała słowa), ale tego rodzaju ustępstwo przed negocjacjami musiałoby oburzyć izraelską prawicę i uczynić porozumienie jeszcze mniej

Ostatnia szansa przed bombą

Izrael, a nie Zachód, winien czuć się nim zagrożony. Prezydent Ahmadineżad, który ostatnio powtórzył swą tezę, że żadnej zagłady Żydów nie było ("A szkoda" - mógłby zapewne dodać), nie zrezygnował też z publicznie deklarowanego celu "wymazania Izraela z mapy świata". Jerozolimy, co

Co, u diabła, z tą pogodą?

znad Atlantyku, wywołujące opady śniegu. Spójrzmy na mapę meteorologiczną. Obecnie ośrodek wysokiego ciśnienia znajduje się nie tylko nad Skandynawią, ale jest także drugi, położony na południowy wschód od Petersburga. Cały ten układ wyżowy wbija się klinem w Europę Środkową, sięgając aż po południową

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Prognoza Pogody

Prognoza Pogody to prosta aplikacja, która na bieżąco aktualizuje stan aury za oknem.

Prognoza Pogody dane pobiera ze źródeł RSS Wunderground oraz Yahoo, dlatego informacje są zawsze najświeższe.

Prognoza Pogody wyświetla aktualną

Prognoza Pogody

Prognoza Pogody to nic innego jak aplikacja korzystająca ze źródeł RSS Wunderground oraz Yahoo, w celu uzyskania danych pogodowych dla danego miasta i pory dnia.

Prognoza Pogody wyświetla takie dane, jak temperatura, wilgotność, ciśnienie, widoczność, czy kierunek i

Prognoza Pogody

Prognoza Pogody to prosta aplikacja, która na bieżąco aktualizuje stan aury za oknem.

Prognoza Pogody dane pobiera ze źródeł RSS Wunderground oraz Yahoo, dlatego informacje są zawsze najświeższe.

Prognoza Pogody wyświetla aktualną

Pogoda TVN Meteo

. Sprawdzimy dokładną prognozę na najbliższe 24 godziny, jak i przewidywania długoterminowe na 15 dni.

Z Pogoda TVN Meteo otrzymamy informacje o temperaturze odczuwalnej, zachmurzeniu i opadach, sile, kierunkach i prędkości wiatru oraz ciśnieniu w miejscowości, którą wybierzemy. Aplikacja

Click Clock

Click Clock to niezwykle udany program, który zawiera funkcjonalny kalendarz, narzędzie do przeglądania zdjęć satelitarnych, prognozę pogody, wielostrefowy zegar, a nawet moduł astronomiczny.

Click Clock pokazuje wszystkie możliwe dane pogodowe, geograficzne i

Najważniejsze informacje