andriej mojsiejew

dsz

Horbacz 13. w pięciobuju, wygrał Mojsiejew

Rosjanin Andriej Mojsiejew został mistrzem olimpijskim w pięcioboju nowoczesnym. Srebrny medal zdobył Litwin Edvinas Krungolcas, a brązowy jego rodak Andrejus Zadneprovskis. Marcin Horbacz zajął 13., Bartosz Majewski 22. miejsce.

Bartosz Majewski trzeci w zawodach Pucharu Świata w Kairze

Bartosz Majewski zajął trzecie miejsce w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w Kairze. Polak ustąpił tylko medalistom olimpijskim z Aten - srebrnemu Andrejusovi Zadneprovskisovi z Litwy i złotemu Andriejowi Mojsiejewowi z Rosji.

PŚ w pięcioboju nowoczesnym: Balogh wygrywa w Madrycie

Zwycięstwem Węgra Gabora Balogha zakończyły się w Madrycie zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Mistrz świata z 1999 i 2001 roku i srebrny medalista olimpijski z Sydney wyprzedził dwóch Litwinów: Andrejusa Zadneprovskisa i Edvinasa Krungolcasa.

Horvath mistrzem świata w pięcioboju nowoczesnym

To nie pierwszy sukces Horvatha w tym roku - w czerwcu w Rydze zdobył mistrzostwo Europy. Wyniki indywidualne: 1. Viktor Horvath (Węgry) 5704 pkt2. Ilia Frołow (Rosja) 56963. Robert Nemeth (Węgry) 56924. Steffen Gebhardt (Niemcy) 56925. Andriej Mojsiejew (Rosja) 56206. Andrejus Zadneprovskis (Litwa