aleksander lesun

PAP

MŚ w pięcioboju - Lesun liderem po szermierce

Rosjanin Aleksander Lesun prowadzi po szermierce - pierwszej konkurencji mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w Warszawie. Z dorobkiem 262 pkt wyprzedza Egipcjanina Amro El Geziry'ego - 256. Polacy nie startują.

PŚ w pięcioboju nowoczesnym - Marosi wygrywa na Węgrzech

Węgier Adam Marosi wygrał u siebie zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w Kecskemet. Polak Sebastian Stasiak (UKS Żoliborz) został sklasyfikowany na 22. pozycji.

ME w pięcioboju nowoczesnym - triumf Rosjanina Lesuna, Polacy daleko

Rosjanin Aleksandr Lesun zdobył w węgierskim Szekesfehervar złoty medal mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym. Polacy zajęli odległe pozycje, a najlepszy z nich Łukasz Klekot był 27.

MŚ w pięcioboju - Nowacka największą nadzieją medalową

(106 zawodników i 88 zawodniczek). Wśród nich m.in. lider rankingu światowego Rosjanin Aleksander Lesun oraz Litwinka Laura Asadauskaite złota medalistka olimpijska z Londynu, która była druga, za Nowacką, w tegorocznym finale PŚ w Sarasocie na Florydzie. MŚ objął patronatem honorowym - Prezydent